• 0769 295 220
  • office@scoala.tv

Idei de Halloween! Luiza Ionescu, amenajare plină de imaginație

 

Șefa catedrei de make-up a Școlii de Televiziune, Luiza Ionescu, a reușit, anul trecut, una din cele mai creative amenajări de Halloween. Cu mijloace la îndemâna oricui, Luiza a făcut din peluza din fața casei un loc de atracție pentru toți lucuitorii cartierului rezidențial în care locuiește.

Fantome, scheleți, felinare, dovleci decupați, lilieci, păinejeni, chiar și un mormânt păzit de două personaje din lumea tenebrelor sunt creațiile Luizei. Iar ca amenajarea să aibă perfect spiritul de ”buhuhu”, cum ne-a precizat doamna Ionescu, interiorul casei a fost și el decorat cu frunze de toamnă de toate culorile, felinare, dovleci, păienjeni și lilieci..

Site-ul designyourcorner.com a dedicat un material special acestei amenajări. Îl puteți citi și puteți vizualiza pozele amenajării accesând linkul de mai jos:

IDEI DE HALLOWEEN! AMENAJARE PLINĂ DE IMAGINAȚIE PENTRU SEARA DE 31 OCTOMBRIE